Zpět na základnu

Co děláme?

Vytváříme prostředí pro aplikované vzdělávání na středních školách. Zapojujeme studenty, firmy a školy do společných projektů, kde každá strana získává.

Komerční zakázky

Existují mladí studenti, talentovaní vývojáři, kteří programují do “šuplíku” a po večerech smaží hranolky. Na druhé straně jsou studenti, kteří v 16 letech nabyli pocitu, že škola je pro ně zbytečná, protože jim první zaměstnavatel nabídnul jednou tak větší hodinovou mzdu než jejich učiteli. Akademie je tu proto, aby moderovala vztah mezi studenty, školou a byznysem.

Co máme za sebou?

Gamifikace korporátní strategie pro ŠKODA AUTO

Webové aplikace - 3D modely - Programování
délka: 8 měsíců
rozpočet: 1-5 mil. CZK
velikost: 41 studentů

Jeden z prvních členů podporujících aplikované vzdělávání je největší tuzemská společnost Škoda Auto. Se Škoda Auto spolupracujeme hned na několika věcech. Gamifikace korporátní strategie je však zatím největší sousto, do kterého se naši mladí vývojáři pustili.

Aplikace Zoo Praha

Mobilní aplikace - UX/UI_design - Programování
délka: 6 měsíců
rozpočet: 1-5 mil. CZK
velikost: 25 studentů

Forbes a TripAdvisor se shodují na tom, že Zoo v Praze patří mezi absolutní světovou špičku. My jsme s nejlepší evropskou zoo a jejím hlavním partnerem Komerční bankou spojili síly a pro nadcházející sezónu připravujeme interaktivní aplikaci, která návštěvníkům v Tróje zas o kus zpříjemní den ve zvířecím světě.

Aricoma Akademie

Multimedia - 3D modely
délka: 12 měsíců
rozpočet: 200k - 1 mil. CZK
velikost: 11 studentů

S největším tuzemským IT zaměstnavatelem Aricoma Group spolupracujeme takřka od úplného začátku. Pro Aricoma Akademii připravujeme série vzdělávacích videí o nejrůznějších IT dovednostech. Zajišťujeme vše od nastudování tématu, přes jeho didaktické zpracování až po komplexní audiovizuální zpracování.

Aplikace FN Bulovka

Webové aplikace - Informační systémy
délka: 6 měsíců
rozpočet: 200k - 1 mil. CZK
velikost: 5 studentů

Fakultní nemocnice Bulovka má víc než 2 400 zaměstnanců, kteří každý rok ošetří přibližně 600 000 pacientů! A na Bulovce se rozhodli svěřit digitalizaci nástupního procesu svých zaměstnanců do našich rukou.

Mediální obsah

Sociální sítě - Marketing - Multimedia
délka: 26 měsíců
velikost: 50+ studentů

Vytváříme a spravujeme mediální obsah pro hned několik partnerů nejen na jejich sociální sítě. Díky tomu naše studentské týmy cestují po zajímavých akcích napříč celou Evropou, fotí, natáčí i píší obsah pro vícero partnerů.

Lidl Family Days

Komunitní akce - Konference zážitkové - Akce
délka: 12 měsíců
velikost: 25+ studentů
rozpočet: 1-5 mil. CZK

Korporátní akce bývají jak přes kopírák. Lidl se rozhodl zvolit lepší cestu a vybral si pro své Family Days více kreativity.  Na jeho family days bereme desítky studentů, kteří s návštěvníky pracují na workshopech zaměřených od hydroponie, přes výrobu elektřiny až po život ve virtuální realitě.

Kdo na zakázkách pracuje

Akademie zaměstnává studentky a studenty ve věku 15-26 let, kterým poskytuje zázemí, hardware i softwarevybavení k práci, projektové vedení, mentoring, právní i psychologickou podporu, ale hlavně komunitu plnou zábavy, vzájemné podpory a dalších příležitostí ke vzdělávání.Veškeré právní závazky jdou za Akademií, ručí za splnění stanovených termínů i úrovně práce.Všichni naši partneři jsou členy spolku prostřednictvímsmlouvy o spolupráci a souhlasí s Etickým kodexem a Stanovami spolku.

Podpora start-upů

Když je vám 18, je nepředstavitelně těžké získat prvních několik set tisíc korun, na to rozjet svůj projekt. Bohužel pak většinou narazíte na investora, kterému výměnou za nedostatečný kapitál, díky naivitě začátečníka, upíšete polovinu své společnosti. Akademie si klade za cíl ve studentech podnikavost probouzet a poskytnout jim širokou podporu a zázemí právě v prvních měsících a letech podnikání.

Naše projekty

Hydroponické farmy ForestBit Electronics

Spinoff České IT Akademie ForestBit Electronics za zabývá pěstováním přímo v budovách a na jejich střechách. Staví velké střešní hydroponické farmy, ale i vzdělávací systémy přímo do učebny, kde si žáci prakticky a hravě vyzkouší své poznatky z přírodopisu, biologie, chemie, automatizace, IT ale třeba i fiananční gramotnosti

Rehabilitační VR pro FN Motol

Česká IT Akademie v roce 2023 vstoupila do projektu FN Motol a Prozeta a náš tým nyní pokračuje
 v dalším vývoji softwaru, který pomáhá při zvolení správného rehabilitačního postupu před i po operaci mozkového nádorového onemocnění - vestibulárního schwannomu.

Suborbitální raketa

Zvedněme všichni hlavu a podívejme se vzhůru. Náš projekt, který cílí na jediný prostý úkol, dostat českou, českými studenty navrženou a v Česku postavenou raketu na kapalné palivo do vesmíru a zase bezpečně zpět na zem. Cílem je ukázat, že i ve studentských podmínkách a letech dnes díky informačním technologiím v Akademii dokážeme to, co je doménou pouze světových velmocí a miliardářů.

Rotační pěstební indoorsystém

Rotační hydroponická farma sama o sobě působí obrovským “wow efektem”. Je to velké, jsou v tom rostliny a točí se to. Jde o prvek, který zaručeně žádná návštěva nepřehlédne. Rostliny v rotačním hydroponickém systému navíc mají schopnost přirozeně čistit vzduch, absorbovat škodlivé látky a udržovat optimální vlhkost vzduchu v místnosti. Projekt je ve fázi pokročilé prototypizace, vyvíjíme mobilní a webovou aplikaci. Hledáme partnera pro návrh designu finálního produktu.

3D food printer

Vyvíjíme řešení, které umožní vytisknout plnohodnotné kvalitní jídlo z dehydratovaných surovin
s cílem zjednodušit jeho transport a skladování. Řešitelský tým se v současnosti zabývá zdokonalováním prvních prototypů a rád mezi sebe přivítá další členy, stejně tak jako komerční partnery, kteří by chtěli vývoj podpořit.

Rozvoj studentů

Neřešíme jen projekty zaměřené na výkon, vývoj a práci. Pro naše členy pořádáme zájezdy na technologické konference, školení, hackathony, certifikace, ale také nejrůznější herní turnaje, sportovní akce a párty.